Komunitní info

Komunitní info

Často kladené dotazy – FAQ

1) Je tu /spawn, /warp, /sethome nebo resky?
Ne.

2) Můžu se připojit jako warez hráč? (Nekoupený Minecraft)
Ne.

3) Pustíte mě na Whitelist?
Pustíme, pokud řádně projdeš naším přijímacím řízením. Jde o to napsat krátkou přihlášku a popřípadě zodpovědět několik otázek. Rozhodně nečekej, že automaticky dostaneš Whitelist po připojení na Discord server nebo nedejbože když našim Adminům napíšeš do PM ,,Dejte mi Whitelist.”

4) Jakto, že se nemůžu připojit?
Zkus restartovat hru. Pokud to nejde dál, restartuj počítač. Pokud jsi u nás nově, kontaktuj Admina a zeptej se ho, nestala-li se chyba. Měj na paměti, že pokud jsi warez hráč (tzn. nekoupil sis Minecraft), tak se nepřipojíš, i když projdeš naším řízením.

5) Můžu být Admin?
Ne. Pokud se server dostatečně rozroste a bude potřeba team rozšířit, Admini sami si vyberou hráče na serveru, kterým důvěřují.

6) Proč ještě nemám vyřešenou přihlášku?
Komunikační Admin team má na tvou přihlášku 7 dní. Admini chodí do školy nebo do práce a mají vlastní životy, za vyřizování přihlášek je nikdo neplatí.

7) Proč jsem dostal ban? Proč tam mám napsáno „small pp”?
Ban jsi dostal nejspíše z dobrého důvodu. Snažíme se pokud možno mít více důkazů, než někdo dostane na Kaktusu ban. „Small pp” je banová značka Admina FrostAng3r.

8) Bude wipe?
Wipe byl, je a bude. Většinou je wipe při větších verzích, které ovlivňují generaci světa. Wipe berte jako šanci začít znovu, vybrat lepší místo a být součástí stavby základních komunitních míst, jako je Spawn nebo Nether metro.

9) Proč nemáte dedikovaný server?
Dedikované servery, jak jistě víš, od 1.12.2 příliš nepomohou, i když je v Minecraftu od 1.16 zaveden princip multithreadingu (aspoň tedy jak to v současném kódu jde).

Admin team Kaktusu má také určité zásady, např. Tech team chce mít přístup do serverových souborů neustále, což některé soukromé serverovny neposkytují.

Proč tedy nekoupit vlastní? Nikdo z Tech teamu nemá tak stabilní internetové připojení, aby mohl mít server fyzicky u sebe. I kdyby měl, jak už říká mnoho současných serverů na podobném principu jako Kaktus – dedikovaný server v celku nedělá takový rozdíl a investice do něj se v přítomnosti nevyplatí.

Kde najdete server?

Minecraft Server List CZ

Czech-Craft – Možnost hlasování pro server

Informace k Datapackům na serveru

Drop šance hlav mobů a hráčů

Síň Slávy