Herní pravidla, stavby

 1. Grief je zakázán – to jest i krádež či zabíjení mobů ve vlastnictví hráče. Mezi grief se počítá i úmyslné spawnování nedespawnujících se mobů na cizím území.
 2. Nepoužívejte nepovolené modifikace: hacky, macra, boti nebo jiné modifikace výrazně zvýhodňující hráče. (Máte-li otázky na konkrétní případy, kontaktujte člena Admin teamu)
  Povolené modifikace:
  OptiFine,
  Minimapapouze Xaero’s Minimap, Fair play verze!
  World Mapa – pouze Xaero’s World Map
  Sodium
 3. Využívání povolených modifikací k obcházení herních mechanik (vypínání tmy, vypínání efektu Nausea, Blindness apod.) je zakázáno.
 4. Chodit někoho zabíjet k němu do domu je zakázáno. Avšak pokud se vám někdo dostane do domu, je povoleno ho zabít pokud váš pozemek urychleně neopustí. Výjimkou jsou situace, kdy by došlo k lákání za účelem zabití na vlastním území.
 5. Žádný hráč se nebude úmyslně pokoušet ,,shazovat“ server.
 6. Využívat exploity (0 Tick Farma, Composter X-Ray, Bind na mezerník pro rychlejší klikání, apod.) je zakázáno a jejich využívání si mohou Admini splést s modifikacemi klienta (viz 2.). Exploity budou individuálně řešeny – to, že nejsou uvedeny neznamená, že nejsou trestány. Výjimky viz. pravidlo 7.:
 7. Povolené exploity:
  – Exploit na ničení Bedrocku
  – TNT Duplikátor
 8. Je zákázáno nechat koruny kácených stromů levitovat ve vzduchu. Pokud máte případ, který se vám zdá hodný výjimky, zeptejte se případně člena Admin teamu. Od 1.16 se toto pravidlo týká i Warped a Crimson hub v Netheru, stejně jako hub na Mushroom ostrovech, kterým se klobouky nedespawnují a musí být ručně odstraněny.
 9. Zabraňování AFK označení pomocí protiafkovacích kontrapcí je zakázáno v zájmu nezatěžování serveru.
 10. Kolize mobů značně zatěžuje server, je tudíž zakázáno mít na jednom blocku více, než 2 villagery. U všech jiných mobů doporučujeme stejný standart, avšak chceme, abyste měli jiných mobů na jednom bloku maximálně 4. U větší kolize mobů je Admin team pozabíjí.
 11. Spawnování a zabíjení Wither bosse pod End Portálem je zakázáno.
 12. 6 a více villagerů v prostoru 5×5 a méně musí být odděleno tak, aby nemohli komunikovat. (F3 + B – jejich zorné pole se nesmí dotýkat očí dalšího villagera)
 13. Hráči mají povoleno ve své bázi mít maximálně 10 villagerů. Jakákoliv zařizení s villagery navíc nad tento limit (automatické farmy, množírny, trading hally apod.) se musí vyskytovat ve vzdálenosti od báze minimálně 300 blocků.
  Tento limit se netýká vesnic.